mailo
27 اسفند 1401 - 16:09

فعالیت اکیپ های مرکز بهداشت در ایام نوروز در چهارمحال و بختیاری

شهرکرد_رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: در آستانه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان ۱۸ هزار و ۷ مأموریت توسط ۲۰۰ اکیپ از کارشناسان مرکز بهداشت استان به صورت روزانه انجام شده است.

علی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آغاز سال نو و همچنین ایام ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری، پنج مأموریت اصلی را در ایام پیش رو در دستور کار دارد.

وی افزود: یکی از این مأموریت‌ها نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، نظارت بر اماکن عمومی، هتل‌ها و مهمان‌سراها است.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: مأموریت دیگر سنجش پارامترهای بهداشت مواد غذایی، شرکت در بازرسی‌ها و انجام گشت‌های مشترک با بقیه دستگاه‌های نظارتی است.

احمدی عنوان کرد: کنترل و پیشگیری از بیماری‌های قابل انتقال از آب و غذا و کرونا است از دیگر مأموریت‌های مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری در ایام عید و ماه مبارک رمضان است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ایام نوروز و ماه مبارک رمضان ۱۸ هزار و ۷ مأموریت توسط ۲۰۰ اکیپ از کارشناسان مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری به صورت روزانه در استان انجام شده است.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: همه اماکن و اصناف مختلف حداقل یک بار در ایام پیش‌رو مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

احمدی بیان کرد: اماکن بین‌راهی در چهارمحال و بختیاری که به حدود ۱۸۰ مکان می‌رسد ۳۶۰ بار توسط اکیپ‌های مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری بازرسی می‌شوند.

وی تاکید کرد: نظارت بر بهداشت مواد غذایی و آنچه که با سلامت مردم در ارتباط است تحت نظارت بازرسان مرکز بهداشت قرار دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099171